dystrybutor
logowanierejestracja

Nasze publikacje

Postaw na jakość z HTH

Powszechnie znane jest stwierdzenie, że woda w basenie „żyje”, przez co wymagana jest jej stała kontrola i pielęgnacja. Utrzymanie w basenie higienicznie czystej i klarownej wody jest możliwe wyłącznie dzięki zabiegom uzdatniającym, którymi (obok fizycznych metod oczyszczania) jest także kontrolowane chemiczne uzdatnianie. Bezpieczeństwo i komfort użytkownikom basenu zapewnia regularne przeprowadzanie trzech podstawowych procesów tj. regulacji pH, dezynfekcji i koagulacji. Woda w basenie jest idealnym środowiskiem dla rozwoju mikroorganizmów tj. bakterii, grzybów, glonów, które w wyniku szybkiego rozmnażania się mogą spowodować śliskie osady oraz doprowadzić do zmętnienia wody. W związku z tym konieczne jest skuteczne ich likwidowanie poprzez szokowe chlorowanie wody.
pobierz artykuł (format pdf)

Woda twarda, ale nie mętna

publikacja: maj 2007, wydawnictwo: SportPLUS

Kształtujące obiegową opinię starsze publikacje przekazują nieuzasadnione informacje, jakoby twarda woda powodowała jej zmętnienie, tworzenie się osadów na ścianach basenów czy zatykanie instalacji basenowej. Przy założeniu, że testy wody mieszczą się w zalecanych parametrach, wysoki poziom twardości wapniowej nie powoduje problemu...
pobierz artykuł
(format pdf)

 

System Easiflo – łatwa i skuteczna dezynfekcja

publikacja maj 2009, "Pływalnie i baseny"

Funkcjonalność, prostota budowy i instalacji oraz niebywała łatwość obsługi – to najważniejsze cechy dozowników Easiflo, które w połączeniu z unikalną formułą HTH Easiflo Pastylek pozwolą nam rozwiązać problemy związane ze sposobem dostarczania i postacią dozowanego do basenu chloru, a tym samym zapewnić skuteczną dezynfekcję wody. Dozowniki Easiflo, produkowane przez firmę Arch Chemicals, której generalnym przedstawicielem w Polsce jest firma CTM Sp. z o.o., cieszą się dużą popularnością na polskim rynku technologii basenowej.

pobierz artykuł (format pdf)

 

Wanny Komfortowe i bezpieczne tyko dzięki hth

publikacja październik 2009, "Pływalnie i baseny"

Wanna Spa to niezwykle przyjemne miejsce wypoczynku, które cieszy się dużą popularnością– zarówno w hotelach, jak i w klubach fitness,centrach wypoczynkowych oraz – coraz częściej – wśród prywatnych użytkowników. Należy jednak pamiętać, iż aby korzystanie z wanien było przyjemne i bezpieczne, a woda czysta i przejrzysta, niezbędne jest właściwie zaprojektowanie i obsługiwanie Spa. Dla Państwa wygody firma Arch Chemicals, której generalnym przedstawicielem w Polsce jest CTM Sp. z o.o., przygotowała gamę produktów, przeznaczonych do stosowania w wannach Spa.
pobierz artykuł (format pdf)

Niebezpieczna bakteria

publikacja: lipiec/ sierpień 2008, wydawnictwo: SportPLUS

Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na całym świecie rocznie choruje na ostrzejsza formę legionellozy (wywoływana bakteria Legionella pneumophila) od 20 do 100 tysięcy osób. Zgodnie z badaniami epidemiologów około 5-20% zarażonych umiera....
pobierz artykuł
(format pdf)

Woda zwana basenową

publikacja: kwiecień 2006, wydawnictwo: SportPLUS

Obserwując rynek basenów komercyjnych na przełomie kilku ostatnich lat, można zauważyć rosnącą liczbę nowo powstających obiektów. W fazie projektowania i wykonawstwa zwracana jest bacznie uwaga na wielozadaniowość basenów, mnogość atrakcji basenowych, nowoczesny wystrój, funkcjonalność, ekonomiczność. Oczywiście te wszystkie wymienione aspekty są niezmiernie istotne dla potencjalnego klienta, gdyż oddziaływują na jego percepcję...
pobierz artykuł
(format pdf)

Filtry Ibiza

To idealne zestawienie jakości, niezawodności i ceny. Wykonane są z wysokiej jakości laminowanego poliestru wzmocnionego włóknem szklanym, przeznaczone dla basenów hotelowych oraz SPA. Oprócz złoża piaskowego istnieje możliwość zastosowania hydroantracytu, co dodatkowo poprawi jakość wody. Filtry dostępne są z dnem dyszowym oraz kolektorowym. Wysokość złoża wynosi 1 lub 1,2 m. Wygodę obsługi zapewnia duży właz boczny oraz wziernik. Filtry są wyposażone w zawory sześciodrożne o średnicy przyłącza 2”, manometr, odpowietrznik. Ciśnienie robocze 2 bary, maksymalna temperatura pracy 40°C, z atestem PZH.
pobierz artykuł (format pdf)

Wyjątkowość mozaiki Ezzari

Firma Ezzari, której generalnym dystrybutorem w Polsce jest firma CTM Sp. z o.o., wprowadziła na polski rynek nową serię mozaiki szklanej o nazwie Space, która jest przeciwieństwem powszechnie dostępnych płytek ceramicznych. Na wyjątkowość mozaiki Ezzari wpływa połączenie naturalnego piękna ciemnego szkła ze specjalnymi, rozjaśniającymi płytkę refleksami.  Dodatkowo szeroka paleta barw oraz różnorodność struktury daje możliwości zastosowania jej na wszystkich powierzchniach nawet tych profilowanych. Mozaika szklana jest odporna na działanie czynników zewnętrznych, prosta w utrzymaniu czystości, dlatego tworzy idealny materiał do zastosowania zarówno w miejscach użytku prywatnego, jak i publicznego.
pobierz artykuł (format pdf)

Czysta i zdrowa woda w basenie

Woda basenowa wymaga stałej kontroli i pielęgnacji. Obok dezynfekcji, która jest niewątpliwie ważnym procesem powodującym niszczenie zarazków chorobotwórczych, bakterii i innych zanieczyszczeń, istotną rolę odgrywa również kontrola wartości pH wody, gdyż to od niej zależy prawidłowe uzdatnianie wody w basenie.
W celu maksymalnego usunięcia zanieczyszczeń wprowadzanych do wody, a tym samym utrzymania jej dobrej jakości, nie należy zapominać o koagulacji będącej procesem wspomagającym pielęgnację wody basenowej. Dodatkowo, jeśli basen jest podatny na powstawanie i rozwijanie się glonów należy przeprowadzać zabieg zwalczający i zapobiegający rozwojowi tych mikroorganizmów.
pobierz artykuł (format pdf)

Wiemy co dobre

System Easiflo jest nowatorskim rozwiązaniem w Polsce będącym alternatywą dla dozowania podchlorynu sodu, dostosowującym cały system dozowania do standardów Unii Europejskiej i jest oparty na najnowocześniejszych systemach techniki basenowej. Najlepszą rekomendacją systemu Easiflo jest kilkaset obiektów na terenie całego kraju (zarówno nowo powstałych, jak i już istniejących), na których został on zainstalowany. System Easiflo oparty jest na dozowaniu podchlorynu wapnia, który poprawia jakość wody, atmosferę wokół basenu i generuje oszczędności w jego eksploatacji.
pobierz artykuł (format pdf)

Przykrycia na miarę

Przykrycia te są idealnym zestawieniem jakości, niezawodności,estetycznego wyglądu, komfortu i bezpieczeństwa. Nadają się do zamontowania w basenach zewnętrznych i wewnętrznych zarówno publicznych, hotelowych, jak i prywatnych oraz do wanien Whirlpool...
pobierz artykuł (format pdf)

Reklamy

Aktualności

UWAGA - Ważna informacja

Szanowni Państwo,... »

data publikacji: 14 Sierpień 2019

generalny dystrybutor
 
© CTM Sp. z o. o. 2010. Wszelkie prawa zastrzeżone.
wykonanie: cmsoft panoramy