Seria Ceramica

Unikalna seria „wysokiej klasy” ceramicznych okładzin i płyt, specjalnie zaprojektowana do użytku na zewnątrz. Kamienie są mrozoodporne, łatwe w utrzymaniu, odporne na promieniowanie UV i mają wysoką antypoślizgowość. Seria jest produkowana z eleganckich kamieni 20 mm, które nadają stylowy akcent każdemu otoczeniu ogrodu lub basenu.

Warto wiedzieć


Kamień Ceramiczny

Seria kamieni brzegowych jest dostarczana w płytkach o grubości 20 mm, które nadają się do użytku na zewnątrz i wewnątrz. W mowie potocznej często nazywana kamieniem ceramicznym, jednak poprawnym terminem technicznym jest kamień porcelanowa.

Kamienie brzegowe porcelanowe to wyrób ceramiczny składający się z glinki kaolinitowej, skalenia i kwarcu. Po sprasowaniu pod ogromnym ciśnieniem w formie płyt wypalane są w piecach, w których temperatura powoli wzrasta do 1200 – 1400 stopni C. Następnie piec jest szybko schładzany, w wyniku czego glina przekształca się w szkło. Proces ten nazywa się spiekaniem. Nasiąkliwość wody jest mniejsza niż 0,5%, co jest typowe dla kamieni porcelanowych. Technika produkcji powoduje, że płyta porcelanowa jest trudniejsza w produkcji w porównaniu ze zwykłą płytą ceramiczną.

Kamienie porcelanowe są mrozoodporne, kwasoodporne, chloroodporne i olejoodporne. Dzięki temu są bardzo łatwe w utrzymaniu i wytrzymują czyszczenie myjką wysokociśnieniową. Płyty zewnętrzne ze względu na ich ogromną wytrzymałość można stosować na tarasie, podjeździe (wymagane płytki o grubości 30 mm lub podkładzie betonowym) oraz na balkonie. Są łatwe w obsłudze i można je układać na wielu rodzajach powierzchni.

RÓŻNICE KOLORYSTYCZNE
Kamienie brzegowe ceramiczne produkowane są z materiałów naturalnych, gdzie każda indywidualna produkcja/wypalanie jest niepowtarzalne, w związku z czym mogą występować niewielkie różnice w kolorze, powierzchni i strukturze w zależności od produkcji. Dlatego też przy składaniu zamówienia zachęcamy do złożenia całego zamówienia na ten sam produkt od razu. To gwarantuje dostawę tej samej jakości kamieni. W przypadku złożenia wielu zamówień na ten sam produkt nie ma gwarancji, że zostaną zrealizowane kolejne dostawy w magazynie z tym samym kodem kreskowym, co przy pierwszym złożonym zamówieniu. Może to powodować różnice w kolorze w przypadku różnych dostaw.

NARZĘDZIA
Ze względu na wytrzymałość na zrywanie przekraczającą 1 tonę na cm2, kamienie brzegowe ceramiczne o grubości 20 mm są bardzo trudne do cięcia, dlatego przed rozpoczęciem cięcia należy dokładnie rozważyć wybór tarcz diamentowych, szlifierek kątowych i przecinarek do pracy na mokro.