technika basenowa

oferta
techniki
basenowej

Technika basenowa

Technika, czy też technologia basenowa, to określenie na wyposażenie basenów, a także na sprzęt i urządzenia niezbędne do utrzymania ich w idealnym stanie. Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu techniki basenowej do swoich potrzeb możliwe jest zaprojektowanie funkcjonalnej i bezpiecznej przestrzeni, wzbogaconej o dodatkowe atrakcje, urządzenia do masażu, czy leżanki. Sprawdź, jakie akcesoria do basenu kupić.

Jakie akcesoria do basenów?

Akcesoria i środki do basenów można podzielić w zależności od zastosowania na trzy grupy. To podstawowe wyposażenie basenów, wpływające na bezpieczeństwo i funkcjonalność, technologie uzdatniania wody basenowej, a także akcesoria zwiększające atrakcyjność korzystania z tej rozrywki.

Wyposażenie basenów

Podstawowe wyposażenie basenów to najczęściej:

Oświetlenie basenowe spełnia głównie funkcję estetyczną / wizualną, ważne jest, aby zapewniało szczelność, a także, by żarówki nie nagrzewały się – najczęściej wykorzystuje się żarówki LED.

Kamienie brzegowe
spełniają funkcję dekoracyjną, chociaż, dzięki temu, że najczęściej posiadają antypoślizgową powierzchnię, zapewniają też bezpieczeństwo.

W celu zoptymalizowania obsługi basenu stosuje się urządzenia kontrolno-pomiarowe, które monitorują jej parametry, a także umożliwiają dozowanie chemii basenowej.

Urządzenia instalacji basenowej to m.in. elektryczne grzałki, regulatory poziomu wody, czy zawory do automatycznego płukania basenów.

Technologia uzdatniania wody basenowej, urządzenia do czyszczenia basenu

W celu utrzymania wody basenowej w odpowiednim stanie stosuje się:

Odpowiednio dobrane do zapotrzebowania filtry umożliwiają mechaniczne oczyszczanie wody z zanieczyszczeń w formie stałej. Aby urządzenia te były wydajne, trzeba wziąć pod uwagę takie czynniki jak wielkość basenu, rodzaj basenu.

Pompy do basenu pozwalają na cyrkulację wody basenowej. Odpowiednio dobrana pompa z filtrem gwarantuje ze proces filtracji będzie przebiegał bez problemowo.

Najczęściej wykorzystywane akcesoria do czyszczenia basenów to siatki powierzchniowe, boje dozujące chemię basenową, szczotki do mycia ścian oraz odkurzacze, które występują w wersji do basenów prywatnych i obiektów publicznych.

Atrakcje basenowe

Atrakcje basenowe to wyposażenie, które zwiększa przyjemność korzystania z basenów. Najczęściej wybierane są:

  • urządzenia do masażu ściennego lub dennego;
  • urządzenia do pływania „pod prąd”;
  • leżanki powietrzne;
  • wylewki wodospadu.

Technika basenowa – sklep

Jeśli nie wiesz, jakie wyposażenie basenu kupić, zgłoś się do naszej firmy w Mikołowie, sklepu basenowego w Mikołowie. Oferujemy profesjonalny sprzęt oraz chemię do basenów, która posiada atesty Państwowego Zakładu Higieny. Zapewniamy profesjonalne doradztwo indywidualne, pomożemy wybrać odpowiednie akcesoria.