artykuły branżowe

#
25 sierpnia 2021

Atrakcje basenowe – w jakie atrakcje wyposażyć basen?

Chcesz uatrakcyjnić zabawę w przydomowym basenie? A może projektujesz obiekt użyteczności publicznej i szukasz sposobu na to, aby zachęcić jak największą ilość klientów do odwiedzin? Bez względu na to, jaki jest cel, mamy dla Ciebie kilka sprawdzonych atrakcji do basenu.

Atrakcje do basenu – czas na relaks

Zaczniemy od pomysłu, dzięki któremu basen stanie się miejscem relaksu, wypoczynku. Naszą pierwszą propozycją są fotele i leżanki powietrzne. Montuje się je w środku basenu, tak, aby podczas leżenia częściowo przebywać w wodzie (najlepiej oddając się masażowi, ale o tym będzie za chwile).

Takie leżanki mogą być wyposażone w zagłówek i podłokietnik, co dodatkowo zwiększa komfort korzystania z nich. Wykonywane są ze stali nierdzewnej odpornej nie tylko na korozję, ale też działanie chemii do basenu. Nie musisz się więc martwić o ich trwałość.

A jeśli chodzi o masaż, to możliwości masz kilka:

  • urządzenia do masażu dennego montowane w podłożu;
  • urządzenia do masażu ściennego.

fornt
Mogą mieć kształt okrągły lub kwadratowy. Warto wybrać atrakcje basenowe do masażu, które dodatkowo działają jako przeciwprąd.

Wylewki, fontanny, armatki wodne

Kolejną propozycją są wylewki i fontanny, czyli takie atrakcje do basenu, które zapewniają nie tylko dobrą zabawę, ale są przy tym efektowne (i dobrze się prezentują).

Wylewki tworzą strumień typu wodospad, który, w zależności od swojej mocy, może również służyć do masażu napiętych mięśni ramion, karku.

Podobnie działają armatki wodne, chociaż wytwarzany przez nie strumień nie jest tak szeroki, jak w przypadku wylewek. Spełniają funkcję biczy wodnych, skutecznie rozluźniając mięśnie.

Fontanny to zróżnicowana grupa atrakcji basenowych, które można dopasować nawet do niewielkiej wielkości obiektów. Najczęściej dostępne są w postaci tzw. grzybków lub parasoli i stanowią niemałą atrakcję dla najmłodszych. Fontanny mogą też spełniać funkcję dekoracyjną, wtedy ich najważniejszym elementem są dysze do fontann, które mogą być jedno- lub wielostrumieniowe, spieniające mgławicowe, typu kurtyna itd. Tego typu fontanny zwykle mają charakter dekoracyjny.

Przeciwprąd

W dużych obiektach basenowych, SPA, popularnością cieszy się przeciwprąd, chociaż warto tutaj dodać, że może być stosowany także w przypadku mniejszych powierzchni. Jest to urządzenie, które wytarza strumień o bardzo dużej mocy, pozwalający m.in. na pływanie w miejscu. Z jednej stronie ma zastosowanie w sporcie, jest często wykorzystywany do treningów pływackich, a z drugiej stanowi niesamowitą atrakcję zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Oświetlenie basenowe

Dobrze zaprojektowane oświetlenie basenowe również może stanowić atrakcję, zwłaszcza w nocy. W tym wypadku kluczową kwestią jest, aby wybrać lampy emitujące światło w różnych kolorach.

Pozostałe atrakcje basenowe

Atrakcje do basenu, które zawsze się sprawdzają, to również zjeżdżalnie, wulkany wodne, czy generatory fali. Jednak ze względu na to, że potrzebują więcej miejsca, są montowane głównie w parkach wodnych.

Czy sam chlor wystarczy do basenu?

czytaj dalej

Chlor do basenu jaki wybrać? Rodzaje chloru do basenu

czytaj dalej

Jak często stosować chemię basenową?

czytaj dalej

Jak utrzymać krystalicznie czystą wodę w basenie?

czytaj dalej