Kamienie brzegowe

oferta
kamienie brzegowe

Wyjątkowe serie kamieni brzegowych i płyt przeznaczonych dla basenów. Różnorodne wzory i szeroka gama kolorów daje możliwości stworzenia wokół basenu unikalnej, ekskluzywnej i nowoczesnej przestrzeni.

Wykończenie brzegu basenu – kamień brzegowy, drewno, płytki

Równie ważny, co wygląd i technika basenu, jest sposób jego wykończenia. Powinien być nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim wytrzymały i bezpieczny. Możliwości jest kilka, a najpopularniejsze rozwiązania to deski drewniane lub kompozytowe, płytki ceramiczne oraz kamienie brzegowe. Te ostatnie są uniwersalne, ponieważ nie dość, że prezentują się luksusowo, to są odporne na działanie skrajnych temperatur i agresywnej chemii, trwałe. Sprawdzamy najważniejsze cechy płytek brzegowych do basenu oraz podpowiadamy, jak je wybrać.

Jak wybrać kamienie brzegowe do basenu?

Kamień brzegowy basenowy powinien być wytrzymały, bezpieczny w użytkowaniu oraz estetyczny. Na co zwracać uwagę, podczas wyboru tego rodzaju wykończenia?

Obrzeże basenowe musi być odporne na działanie skrajnych temperatur – latem nagrzewa się, zwłaszcza jeśli basen znajduje się w miejscu mocno nasłonecznionym, natomiast ujemne temperatury zimą mogą powodować jego pękanie (m.in. z tego powodu kamień basenowy będzie lepszym rozwiązaniem, niż płytki ceramiczne).

Płytki brzegowe do basenu, oprócz odporności na czynniki atmosferyczne, nie mogą poddawać się działaniu agresywnej chemii do basenu, która mogłaby powodować np. ich odbarwienia.

Kamienne obrzeża basenowe muszą być antypoślizgowe, co zwykle zapewnia ich porowata powierzchnia. To również ułatwia odprowadzanie wody.

Obrzeża basenowe mogą mieć:

  • profil z ryflowaniem na krawędzi,
  • gładki profil (bez ryflowania);
  • profil typu bull-nose;
  • profil umożliwiający zamknięcie od góry.

To praktyczne aspekty dotyczące wyboru wykończenia, a ważny jest także jego wygląd. Kamień brzegowy do basenu należy dobrać pod względem kolorystyki, wzornictwa, czy struktury do aranżacji. Największą popularnością cieszą się jasne płytki brzegowe, w kolorze białym, beżowym lub szarym. Wyglądają luksusowo, harmonijnie. Równie ekskluzywne są kamienie imitujące marmur, o ciekawej, żyłkowanej powierzchni. Natomiast, jeśli powierzchnię wokół basenu wykończasz jasnymi płytkami, pomyśl o ciemnych kamieniach brzegowych, które będą stanowić przyjemny dla oka kontrast. W ten sposób można też podkreślić nietypowy kształt basenu.

Kształt i montaż kamieni brzegowych

Decydując się na kamienie brzegowe do basenu, nie musisz martwić się o to, że ich montaż będzie niemożliwy ze względu na nietypowy kształt projektu. U nas znajdziesz obrzeża basenowe:
proste;

  • łukowe;
  • narożnikowe;
  • narożnikowe zewnętrzne lub wewnętrzne promień;
  • rzymskie promień;

…a także różne wersje, jak narożnikowe z wycięciem łukowym.

Podczas montażu obrzeża basenowego ważne jest, aby wybrać fugę odporną na działanie mrozów oraz chemii basenowej. W większości przypadków kamieni nie trzeba impregnować, aczkolwiek warto sprawdzić tę informację u producenta/sprzedawcy. Natomiast czyszczenie kamieni powinno odbywać się przy użyciu dedykowanych do tego środków, ponadto wcześniej warto przeprowadzić próbę na niewielkim fragmencie, aby sprawdzić, czy chemia nie powoduje przebarwień.