Artykuły branżowe

Chemia basenowa, atrakcje do basenu, wyposażenie basenu. Co warto mieć, aby cieszyć się basenem ogrodowym?

Jesteś na etapie planowania budowy przydomowego basenu? A może chcesz doposażyć gotowe już miejsce do relaksu o niezbędne akcesoria? Mając w ogrodzie basen, musisz pamiętać o tym, by cały czas utrzymywać go w idealnej czystości, stosować chemię do basenów, dbać o niego, ale też zapewnić domownikom atrakcje basenowe, które umilą letnie kąpiele. Co warto więc mieć w basenie ogrodowym?

Wyposażenie do basenów – o czym pamiętać?

Projektując basen ogrodowy, weź pod uwagę urządzenia instalacji basenowej, które są wręcz niezbędne. Wśród nich wymienia się zawory, grzałki basenowe, regulatory poziomu wody czy wymienniki CO. Warto przy tym pamiętać, by sięgać po akcesoria do basenów sprawdzonych producentów, które będą służyły nam przez lata i nie trzeba będzie ich po chwili wymieniać.

Chemia basenowa – jakie środki wybrać?

Dbanie o czystość wody i basenu wymaga podjęcia regularnych działań. Przydadzą się w tym akcesoria do pielęgnacji basenu, w tym specjalne odkurzacz do basenów i szczotki, oraz chemia basenowa. Szczególnie istotne jest właściwe uzdatnianie wody. Dzięki temu będziesz kąpać się w czystej i pozbawionej drobnoustrojów wodzie. Konieczne będzie zastosowanie profesjonalnych preparatów do regulacji pH, środków do dezynfekcji basenu ogrodowego, chemii do czyszczenia oraz koncentratów glonobójczych.

Warto pamiętać, że chemia do basenów powinna być stosowana według zaleceń producenta. Lepiej więc nie wyrzucać opakowań i kierować się wskazówkami na etykiecie. Użycie za małej lub za dużej dawki środków do basenu może nie przynieść pożądanych rezultatów lub być po prostu niebezpieczne dla zdrowia.

Atrakcje do basenu, czyli jak zadbać o relaks?

Jeśli masz już odpowiednie wyposażenie i środki do pielęgnacji, czas zadbać o atrakcje basenowe. Tu możliwości jest naprawdę wiele. W pierwszej kolejności zadbaj o fotele i leżanki powietrzne, które montuje się na środku basenu. Są wykonane ze stali nierdzewnej, więc nie musisz się martwić o ich trwałość. A jeśli marzą ci się atrakcje basenowe do masażu, tu możesz wybierać spośród urządzeń montowanych w podłożu lub w ścianach basenu.

Chcesz, by twój basen prezentował się efektownie i robił wrażenie na innych? Pomyśl o wylewkach do basenu i fontannach do basenu. Te pierwsze tworzą strumień przypominający wodospad, podobnie jak armatki wodne. Pełnią rolę nie tylko dekoracyjną, ale i praktyczną, korzystanie z nich może rozluźniać mięśnie karku i ramion. Drugie – fontanny, instalowane są głównie dla efektów wizualnych, co spodoba się nie tylko dzieciom, ale i dorosłym.

Atrakcją basenową może być też oświetlenie do basenu. Ono robi szczególne wrażenie wieczorem i nocą. Tym bardziej, że możesz sięgnąć po lampy, które emitują światło w różnych kolorach. Co jeszcze przyda ci się na basenie? Jeśli masz naprawdę dużo miejsca, a twój basen jest imponujących rozmiarów, wówczas możesz pomyśleć o zjeżdżalniach do basenu, które dadzą mnóstwo frajdy zarówno młodym, jak i starszym użytkownikom.

Baseny ze szklaną mozaiką w White Beach Club w Dubaju

Czytaj więcej

Ile podchlorynu do basenu? Bezpieczne dawkowanie podchlorynu wapnia

Czytaj więcej

Za dużo chloru w basenie – jakie skutki?

Czytaj więcej

Kolekcja Gold

Czytaj więcej