Akcesoria do pielęgnacji basenu

Aby wybrać najlepszy model urządzenia czyszczącego do basenu, należy wziąć pod uwagę rozmiar basenu, rodzaj (beton, winyl, włókno szklane) i otaczające go środowisko (drzewa, piasek, kurz itp.). W naszej ofercie na pewno znajdziesz właściwe rozwiązanie, które będzie odpowiednie zarówno dla Twojego basenu, jak i portfela.

Jak powinno przebiegać czyszczenie basenu?

Nie wystarczy sama chemia do basenu, aby zachować jego czystość – konieczne jest również regularne wyciąganie dużych, stałych zabrudzeń, a także czyszczenie dna i ścianek.

Pielęgnacja basenu powinna przebiegać etapowo. Gdy woda jest spuszczona, można zebrać osad z dna za pomocą szczotki lub odkurzacza do basenu. Po dokładnym wymyciu i napuszczeniu wody montuje się pompę do basenu, która odpowiedzialna jest za filtrowanie. Na koniec dozuje się preparaty do dezynfekcji, koagulacji, a także środki na bazie chloru lub aktywny tlen, które zapobiegają rozwojowi bakterii, glonów. W miarę potrzeb, na bieżąco, wybiera się liście, owady i inne większe zabrudzenia za pomocą podbieraka. Aby zapobiegać wpadaniu elementów stałych do wody, można nakładać przykrycie do basenu, gdy nie jest on wykorzystywany.

Jak akcesoria Ci się przydadzą, jeśli chcesz dbać o czystość wodę w basenie?

Akcesoria do pielęgnacji basenu

Podstawowym akcesorium do basenu jest siatka denna/powierzchniowa, za pomocą której można wyciągać zanieczyszczenia. Do ręcznego czyszczenia dnia/ścianek, przydaje się szczotka do basenu, którą łączy się z teleskopową tyczką, umożliwiającą dotarcie do każdego miejsca.
Natomiast akcesoriami, które znacząco ułatwiają oraz przyśpieszają prace związane z czyszczeniem, są odkurzacze do basenu. Sprawdzają się przede wszystkim w dużych obiektach, w których ważne jest szybkie i dokładne usunięcie osadu, zanieczyszczeń, ale również w rozbudowanych basenach ogrodowych. A jaki odkurzacz do basenu wybrać?

Jak wybrać odkurzacz do czyszczenia basenu?

Zaczniemy od tego, jak działa odkurzacz do basenu. Podłącza się go do pompy basenowej, dzięki czemu możliwe jest zasysanie powietrza przed odkurzacz i następnie wytworzenie ciśnienia w szczotkach. Co istotne, odkurzacze do dna basenu nie wymagają spuszczania wody, można więc dbać o czystość, nie generując dodatkowych kosztów.

Jaki odkurzacz do dna basenu kupić?

Możliwości jest kilka. Możesz wybrać:

    • ręczny odkurzacz do czyszczenia dna basenu, który składa się z rury, szczotki oraz filtra zatrzymującego osad; ręczne odkurzacze do czyszczenia dna basenu są dobrym rozwiązaniem w przypadku basenów domowych; cechują się łatwą obsługą i niską ceną, mogą być wykorzystywane także w basenach rozporowych;
    • odkurzacz automatyczny do basenu, który po włożeniu do basenu, samodzielnie czyści jego dno (w niektórych przypadkach odkurzacze do czyszczenia basenu posiadają pilot, za pomocą którego możne je zaprogramować)

.

Oprócz tego ważne jest, w jaki sposób zasilania wyposażone są odkurzacze do czyszczenia basenu. Możliwości są trzy: na baterie, akumulator lub na prąd. Odkurzacz bezprzewodowy do basenu na baterie jest zwykle poręczny, łatwy w obsłudze i tani, ale też najmniej wydajny, przeznaczony do niedużych powierzchni. Odkurzacz do basenu na akumulator ma wyższą moc, a co za tym idzie, większą wydajność. Wymaga regularnego ładowania, aczkolwiek plusem jest to, że nie trzeba wymieniać baterii (niższe koszty eksploatacji, ekologia). Ostatnim rozwiązaniem jest elektryczny odkurzacz do basenu na prąd. Jest najbardziej efektywny, będzie dobrym wyborem do dużych obiektów.

Bez względu na rodzaj urządzenia, w trakcie użytkowania konieczna będzie wymiana szczotek do odkurzacza. A jak podłączyć odkurzacz do basenu sprawdzisz w instrukcji zakupionego sprzętu, ponieważ sposób montażu uzależniony jest od rodzaju wybranego urządzenia.