Atrakcje basenowe

Twój basen może być czymś więcej niż tylko miejscem na szybką kąpiel. Napełniaj go nie tylko wodą, ale nowymi pomysłami i mnóstwem atrakcji. Spraw, by Twój basen stał się źródłem niezapomnianych emocji dla Twojej rodziny i przyjaciół.

Jakie atrakcje basenowe? Wyposażenie basenów

Chcesz, aby basen stał się nie tylko miejscem kąpieli, ale również zabaw i relaksu? Postaw na atrakcje basenowe, które to umożliwią. To dodatkowe wyposażenie basenów zarówno znajdujących się w obiektach publicznych, jak i w przydomowych basenach murowanych, dzięki któremu można urozmaicić pobyt w wodzie.

Popularne atrakcje basenowe dla dzieci oraz dorosłych to przeciwprąd, masaż denny, czy fontanna. Sprawdź, co wybrać.

Popularne atrakcje basenowe dla dzieci i dorosłych

Najchętniej montowane atrakcje basenowe to:

  • przeciwprąd do basenu – urządzenie wytwarzające silny strumień wody, który pozwala na pływanie „w miejscu”; sprawdza się szczególnie w przypadku niedużych basenów, z krótkim torem;
  • masaż ścienny do basenu – instalowane na ścianach okrągłe dysze zapewniające masaż wodny; mogą być rozmieszczone w dowolny sposób, dostosowane do innych atrakcji, jak fotele i ławy;
  • masaż denny do basenu – okrągłe lub kwadratowe dysze montowane na dnie basenu zapewniające masaż wodny;
  • wylewki i fontanny – różnego rodzaju armatki wodne, które, w zależności od konstrukcji, mogą masować kark i plecy (wylewki wodospadowe) lub tworzyć kurtyny wodne (m.in. fontanny);
  • leżanki i fotele powietrzne – montowane w basenie krzesła/fotele, najczęściej w pobliżu dysz masujących.

Jak wybrać atrakcje basenowe?

Większość atrakcji basenowych sprawdzi się zarówno wtedy, gdy korzystają z nich dzieci, jak i dorośli. W przypadku niewielkich obiektów dobrym rozwiązaniem jest przeciwprąd. Wybierając go, trzeba zwrócić uwagę na to, czy posiada regulator wypływu strumienia, a także, czy możliwe jest ustawienie jego kierunku. Niektóre z tych urządzeń pozwalają nie tylko na pływanie „pod prąd”, ale również na masaż relaksacyjny, leczniczy.

Bez względu na wielkość basenu, zawsze sprawdzi się masaż denny lub ścienny. Dysze nie zabierają miejsca, a stanowią urozmaicenie kąpieli i jednocześnie generują korzyści zdrowotne. Niektóre dysze mogą być wykorzystywane również jako przeciwprąd. Natomiast parasole wodne to dobry wybór, jeśli chcesz zapewnić atrakcje dla dzieci lub zależy Ci na dekoracyjnym wyglądzie basenu.

Bez względu na to, na jakie atrakcje basenowe się decydujesz, musisz wybrać zestaw, w którym elementy montażowe wykonane są ze stali nierdzewnej. Następnie, w zależności od tego, czy jesteś dopiero w trakcie budowy basenu, czy go modernizujesz, zwróć uwagę na to, czy atrakcje wymagają przejścia przez strop, czy nie, a także, jak wygląda ich sposób montażu.

Jeśli nie wiesz, jakie wyposażenie basenów kupić, zgłoś się do nas. Możesz odwiedzić nasz sklep stacjonarny w Mikołowie lub skontaktować się z biurem obsługi klienta. Pomożemy Ci w zakupach.