Przykrycia basenowe

Chroń wodę w swoim basenie przed nadmiernym wychłodzeniem, zmniejsz parowanie, wybierz przykrycie z naszej oferty.

Czym przykryć basen?

Aby uniknąć wpadania większych zanieczyszczeń do basenu, w czasie, gdy ten nie jest używany (m.in. w nocy, gdy pogoda nie sprzyja, a także w trakcie wyjazdów urlopowych), warto przykryć basen. W przypadku mniejszych obiektów (m.in. basenów rozporowych, basenów stelażowych), dobrym rozwiązaniem może być narzuta na basen, którą ręcznie naciąga się na jego brzegi.

Dla pozostałych basenów zaleca się przykrycia z systemem zwijania. Ich zaletą jest łatwość i szybkość użytkowania, a także ochrona nie tylko przed zanieczyszczeniami, ale również przed nadmiernym wychłodzeniem lub parowaniem wody.

Przykrycia basenowe solarne, żaluzjowe, co jeszcze?

Przykrycia do basenu dzieli się na kilka rodzajów. Przedstawiamy najpopularniejsze z nich.

Przykrycia żaluzjowe (żaluzje basenowe) – składają się z wodoszczelnych listew z zaślepkami, które są wygodne w obsłudze oraz w mocowaniu. Charakteryzują się dużą wytrzymałością, są trwałe i odporne na różne warunki atmosferyczne. Co istotne, redukują parowanie wody oraz zmniejszają straty ciepła, są więc dobrym rozwiązaniem dla osób, które posiadają basen ogrodowy.

Przykrycia basenowe solarne – mają postać niebieskiej foli LDPE o dużej grubości, z wyglądu przypominają nieco folię bąbelkową, chociaż są od niej o wiele bardziej wytrzymałe. Folia solarna do basenu ułatwia nagrzewanie wody oraz zmniejsza straty ciepła. W przypadku, gdy basen nie jest wyposażony w żaden system ogrzewania wody, może podnieść jej temperaturę o kilka stopni.

Przykrycia termiczne do basenu – to rodzaj przykrycia basenowego pływającego, który składa się z 3 warstw: wzmocnionej folii PE, pianki PE sieciowanej oraz folii o wysokiej odporności na działanie substancji chemicznych. Zapewnia dobrą izolację termiczną.

Jak wybrać przykrycia basenowe?

Przykrycia basenowe spełniają kilka zadań. Oprócz najbardziej oczywistego, czyli zatrzymywania zanieczyszczeń, ważne jest, aby pokrywa zmniejszała parowanie wody (często możliwa jest redukcja tego zjawiska nawet o 98% w przypadku folii solarnych), zatrzymywała ciepło (zmniejszała jego straty), a także umożliwiała dogrzewanie wody słońcem.

Zarówno żaluzje basenowe, jak i przykrycia solarne oraz termiczne dostępne w naszym sklepie z techniką basenową, spełniają wszystkie te zadania, a wybór konkretnego rodzaju uzależniony jest od tego, czy chcesz przykryć basen ogrodowy, zewnętrzny, czy kryty – skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy mogą Ci w tym doradzić.

Gdy zdecydujesz się na przykrycie do basenu, dobierz od razu pasujący do niego system zwijania, dzięki któremu rozkładanie pokrywy będzie łatwe i szybkie. Taki system najczęściej składa się ze bębna zwijającego, wsporników oraz korby i hamulca. Szukając odpowiedniego rozwiązania, sprawdź, jaka może być maksymalna szerokość rolki. Znajdziesz też systemy, które umożliwiają ich instalację pod powierzchnią wody, co jest rozwiązaniem nie tylko wygodnym, ale też estetycznym.

A jakie są przykrycia basenu okrągłego? W tym wypadku najczęściej dostępne są przykrycia z folii, którą docina się na wymiar. Są one obszywane po całym obwodzie i umieszcza się na nich pętle, przez które przeciąga się elastyczną linkę, przytwierdzaną potem do kotew lub innego systemu mocującego.