Urządzenia instalacji basenowej

Osiągnięcia ostatecznego celu – przyjemności z kąpieli w optymalnej temperaturze zapewni zastosowanie odpowiednio dobranych grzałek i wymienników. A dzięki automatycznym zaworom oszczędzasz czas i pieniądze.

Urządzenia instalacji basenowej

Projekt basenu jest już gotowy? Zanim zabierzesz się do jego realizacji, sprawdź, czy uwzględniłeś/-aś urządzenia instalacji basenowej, które nie tylko zwiększą przyjemność z kąpieli, ale w dłuższej perspektywie będą stanowić oszczędność pieniędzy. To, czego potrzebujesz, to:

  • zawór do basenu;
  • grzałki basenowe;
  • regulator poziomu wody;
  • wymiennik CO.

Nie wiesz, jak je wybrać? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka praktycznych informacji.

Zawory do basenu

Automatyczne zawory do basenu są przeznaczone do płukania filtra. Steruje tym mikroprocesor, który montuje się w urządzeniach filtracyjnych. Dzięki temu nie musisz pamiętać o ręcznym płukaniu filtra, czy tracić na to czas w przypadku większych obiektów.

Oprócz tego może być:

  • zawór spustowy do basenu – służy do opróżniania wody basenowej; może znajdować się na dnie lub na bocznej ścianie; dotyczy najczęściej basenów ogrodowych, domowych;
  • zawór zwrotny do basenu – zapobiega cofaniu się wody.

Grzałki elektryczne do basenu

Na komfort korzystania z basenu znacząco wpływa temperatura wody, zwłaszcza w przypadku obiektów położonych na zewnątrz. I można o to zadbać, wykorzystując podgrzewacze elektryczne do basenu.

Grzałki do basenów są wydajnym oraz stosunkowo niedrogim (i przez to popularnym) rozwiązaniem. Kluczową kwestią jest tutaj to, aby dobrać odpowiednią ilość nagrzewnic (grzałek do basenu) do wielkości konstrukcji oraz ilości wody.

Ponadto wybierając podgrzewacze do basenu, należy zwrócić uwagę na to, czy posiadają:

  • termostat temperatury wody;
  • czujnik przepływowy;
  • termostat bezpieczeństwa.

Grzałki mogą mieć moc od 6 do nawet 18 kilowatów – jeśli nie wiesz, które wybrać, skontaktuj się z nami, a z chęcią Ci pomożemy.

Wymienniki CO

Skoro jesteśmy przy ogrzewaniu, to należałoby wspomnieć, że jeszcze jednym rozwiązaniem są wymienniki CO, które montuje się w instalacji basenowej. Taki wymiennik umożliwia ogrzewanie wody za pomocą ciepła z centralnego ogrzewania.

Regulatory poziomu wody do basenu

Ostatnimi, rekomendowanymi przez nas urządzeniami, są regulatory poziomu wody w basenie, których czujniki montuje się do skimmera. Umożliwiają utrzymanie określonego poziomu wody poprzez automatyczne jej uzupełnianie.

Najczęściej zestaw do regulacji poziomu wody wyposażony jest w elektrozawór, sondę oraz kabel czujnika o określonej długości.

Sklep z techniką basenową

Aby mieć pewność, że urządzenia instalacji basenowej będą trwałe, niezawodne i bezawaryjne, należy wybierać rozwiązania od sprawdzonych producentów. Dlatego zalecamy zakupy w profesjonalnym sklepie z techniką basenową, jak CTM. Pomożemy w wyborze, wystarczy, że napiszesz do nas lub odwiedzisz nasz sklep stacjonarny znajdujący w się w Mikołowie.