Urządzenia kontrolno-pomiarowe

Najlepszym rozwiązaniem pozwalającym na utrzymanie wody w dobrym stanie jest odpowiedni dobór automatycznych urządzeń badających parametry wody i dozujących środki do jej uzdatniania. Krystaliczna woda w basenie to coś, co doceni każdy kąpiący się.

Urządzenia kontrolno-pomiarowe do basenu

Urządzenia kontrolno-pomiarowe do basenu służą do dokładnego badania wody, a także do precyzyjnego dozowania chemii basenowej, zgodnie z aktualnymi parametrami. Pozwala to zadbać nie tylko o wyższy komfort korzystania z obiektu, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo. Z tego względu na montaż urządzeń kontrolno-pomiarowych decydują się głównie właściciele obiektów użyteczności publicznej, którzy, ze względu na rygorystyczne przepisy, muszą zachowywać określony skład wody.

Urządzenia kontrolno-pomiarowe do basenu można podzielić na:

  • stacje do badania parametrów wody;
  • stacje dozujące.

Stacje do badania parametrów wody

Stacje pomiarowe do basenu najczęściej badają stężenie wolnego chloru, a także wartość pH, niezbędną do uzdatniania wody basenowej. Ponadto, oprócz tego, że automatycznie, w określonych odstępach czasu, wykonują badanie wody, to w sytuacji, gdy wykazane wartości są nieprawidłowe, mogą dozować chemię do basenu we właściwych proporcjach, aby przywrócić odpowiednie parametry wody.

Dostępne w naszym sklepie z wyposażeniem do basenów stacje to nowoczesne urządzenia wyposażone w ekran dotykowy. Dodatkowo mogą umożliwiać sterowanie pompą, oświetleniem czy ogrzewaniem, znaczącą redukując ilość niezbędnych elementów instalacji i tym samym zmniejszając koszty. Jednocześnie stacje pomiarowe są proste i intuicyjne w obsłudze, a także łatwe w kalibracji i późniejsze konserwacji.

Na co zwrócić uwagę, wybierając urządzenia kontrolno-pomiarowe do basenu? Przede wszystkim na zakres pomiarów (wartość pH, wolny chlor lub aktywny tlen), a także, do obiektów o jakiej objętości są one przeznaczone. Dobrze jest też zweryfikować, czy stacja pomiarowa dostarczana jest ze wszystkimi materiałami montażowymi oraz eksploatacyjnymi.

Stacje dozujące chemię do basenu

Jeśli nie korzystasz z automatycznych stacji pomiarowo-dozujących, warto zainwestować przynajmniej w pompkę dozującą, której częstotliwość wydzielania chemii do basenu jest regulowana ręcznie. Dzięki temu zyskujesz pewność, że woda jest regularnie dezynfekowana, minimalizujesz ryzyko zanieczyszczenia jej na skutek niedbałości.

W ofercie CTM posiadamy różnego rodzaju dozowniki aktywnego tlenu. Skontaktuj się z nami, jeśli nie wiesz, jakie urządzenie będzie optymalne w Twoim przypadku.

Inne urządzenia kontrolno-pomiarowe do basenu

Oprócz stacji pomiarowych oraz pomp dozujących chemię do basenu posiadamy także sterylizatory UV, które sprawdzą się w przypadku dezynfekcji wody w niedużych obiektach. To rozwiązanie dla osób, które chcą zachować bezpieczeństwo kąpieli bez konieczności stosowania chloru. Zadaniem sterylizatorów UV usuwanie mikroorganizmów (bakterii, wirusów, grzybów) poprzez stosowanie promieniowania ultrafioletowego.