Pentair koncentruje się na inteligentnych, zrównoważonych rozwiązaniach wodnych, które pomagają naszej planecie i ludziom prosperować.

O firmie Pentair

Firma Pentair została założona w 1966 roku jako przedsiębiorstwo produkujące balony badawcze działające na dużej wysokości. Swoją siedzibę miała w St. Paul w Minnesocie. Działalność została szybko poszerzona o wiele różnorodnych produktów — kajaki, oprogramowanie komputerowe, obuwie, papier oraz narzędzia. Firma nie potrafiła jednak znaleźć swojej niszy. Wraz z upływem czasu jeden z pięciu wspólników zmarł, a trzech zrezygnowało z biznesu. Przedsiębiorstwo prowadził Murray Harpole, który wprowadził do niej zewnętrznego inwestora. Ostatecznie, w latach 90., stało się ono przedsiębiorstwem wodociągowym. Jego celem było zapewnienie nieprzerwanego dostępu do czystej, bezpiecznej wody. Pentair aktualnie swoją siedzibę ma w Londynie i w sierpniu 2022 roku firma zatrudniała ponad 11.500 pracowników na całym świecie. Swoją działalność wciąż skupia na wodzie, oferując szereg produktów, które pozwalają na korzystanie z niej w sposób bezpieczny dla zdrowia.

Co w ofercie ma Pentair?

Pentair to przedsiębiorstwo z bardzo różnorodnym asortymentem. W sprzedaży przede wszystkim posiada wyposażenie do basenów, które znaleźć można w naszej ofercie. Dodatkowo Pentair zajmuje się także:

  • komponentami do uzdatniania wody,
  • systemami filtracji i uzdatniania wody dla gastronomii,
  • systemami uzdatniania i filtracji wody dla gospodarstw domowych,
  • odprowadzaniem ścieków,
  • systemami zaopatrywania domu w wodę,
  • pompami i rozpylaczami rolniczymi.

Skupmy się jednak dla najważniejszej dla nas gałęzi, jaką jest…

Wyposażenie do basenów marki Pentair

Doskonale wiemy, że aby móc zaczerpnąć zdrowego relaksu lub efektywnego treningu w basenie, konieczne jest odpowiednie zadbanie o nieckę. Pentair oferuje szeroki asortyment, pozwalający na kompleksowe zatroszczenie się o wodę. W ofercie znaleźć można szereg produktów z kategorii wyposażenia do basenów, które doskonale sprawdzą się zarówno do przydomowych basenów, jak i publicznych pływalni.

Urządzenia grzewcze do basenu

Dzięki użyciu pomp ciepła do basenu lub podgrzewaczy basenowych można w łatwy sposób nagrzać wodę do optymalnej temperatury oraz utrzymać ją. W naszej strefie klimatycznej lato nie zawsze jest na tyle gorące, aby móc naturalnie ogrzać wodę do odpowiedniej temperatury, trudno także o ciepłą wodę w nieckach w pomieszczeniach. Używając urządzeń grzewczych, można z powodzeniem korzystać z basenu o dowolnej porze, bez jakichkolwiek ograniczeń związanych z temperaturą, a nawet porą roku.

Automatyka basenowa

Automatyka basenowa to szereg rozwiązań, które pozwalają na sprawniejsze, bardziej intuicyjne zarządzanie nieckami. Dzięki nim można zadbać o odpowiednie parametry wody oraz jej czystość. W ofercie firmy Pentair znaleźć można urządzenia pozwalające na: zdalne sprawdzenie temperatury wody i poziomu jej pH, sterowanie pompą, oświetleniem oraz ogrzewaniem basenu, dozownikiem chemii basenowej na odległość czy zarządzanie automatycznym zaworem płukania wstecznego.

Pompy basenowe

Kluczem dbania o czystą wodę w basenie jest stosowanie wysokiej jakości wydanej pompy. Jej zadaniem jest wymuszenie ruchu wody w obiegu zamkniętym oraz filtrowanie jej za pomocą filtrów umieszczanych w pompie. Dla pełnej wydajności powinna być ona dopasowana do objętości niecki, ilości wody, która się w niej znajduje. Urządzenia marki Pentair wyróżniają się wydajnością, a także cichym działaniem oraz solidną konstrukcją.

Filtry basenowe

Wspomniano wcześniej o tym, że w pompach basenowych znajdują się filtry basenowe. Aby cieszyć się krystalicznie czystą wodą, konieczne jest nie tylko ich prawidłowy dobór oraz montaż, ale także regularnie wymieniać. Zanieczyszczone cząsteczkami filtry tracą swoje właściwości i nie oczyszczają wody tak dokładnie, jak jest to wskazane.

Urządzenia kontrolno-pomiarowe do basenów

Urządzenia kontrolno-pomiarowe do basenów to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto chce mieć czystą wodą w niecce bez dodatkowej pracy. Sprzęty te pozwalają na precyzyjne badanie parametrów wody i dozowanie chemii basenowej, gdy tylko zaistnieje taka potrzeba. Dzięki temu przez długi czas można cieszyć się kąpielą w krystalicznej cieczy.

Oświetlenie do basenu

Coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie oświetlenia basenowego. Dzięki niemu można nie tylko zwiększyć poziom bezpieczeństwa podczas nocnego zażywanie relaksu czy imprezowania w basenie, ale także tworzyć odpowiednią atmosferę — sprzyjającą odpoczynkowi lub zabawie, w zależności od dobranych ustawień. Oświetlenie może być montowane w niecce basenowej (na ściankach oraz na dnie), jak na górnej części basenu. Dzięki temu oraz szerokim możliwościom regulowania ustawień, aranżację świetlną można dopasować do własnych preferencji.

Urządzenia do czyszczenia basenów

Odkurzacze do basenów to bardzo wygodne rozwiązanie dla osób, które mają duże niecki przydomowe, jak i dla publicznych pływalni. Pozwalają one na szybkie oraz bardzo łatwe usuwanie brudu, osadów, piasku i innych niepożądanych zanieczyszczeń, które znajdują się wodzie.

produkty Pentair