Środki SPA

Czyszczenie jacuzzi, SPA

Chcesz zachować krystalicznie czystą wodę w jacuzzi? Stosuj środki do czyszczenia SPA, dzięki którym zapobiegniesz tworzeniu się osadów, powstawania warstwy brudu na linii wody, czy jej mętnieniu.

Czyszczenie jacuzzi powinno odbywać się w kilku etapach. Podstawą jest sprawdzanie pH wody przy pomocy testerów paskowych, tabletkowych lub fotometru. pH powinno utrzymywać się na poziomie od 7,2 do 7,6, jeśli jest zbyt niskie lub za wysokie należy zastosować chemię do jego regulacji.

Utrzymywanie odpowiedniego pH jest kluczowe dla późniejszych etapów, czyli uzdatniania wody oraz bieżącej pielęgnacji. Podpowiemy, jaka chemia do SPA jest potrzebna oraz kiedy jej używać.

Chemia do wanny SPA

Jak już wiesz, podstawą jest sprawdzanie oraz regulacja pH wody w jacuzzi. Powinno się to robić przynajmniej raz w tygodniu. Do jej regulacji polecamy środki HTH pH minus lub plus.

Po nalaniu wody warto dodać chemię o działaniu przeciwosadowym oraz krystalizującą. Dzięki temu łatwiejsze będzie zachowanie przejrzystości wody. Ponadto świeża woda wymaga dezynfekcji szokowej, np. przy pomocy środka HTH SPA Chlor Shock. Ważne jest jedynie, aby krystalizator dodać przed dezynfekcją, co zapobiegnie reakcji chloru z elementami metalowymi.

Tak przygotowana wanna SPA jest gotowa do użycia. W trakcie jej eksploatacji należy przeprowadzać regularne uzdatnienie wody, czyli dezynfekcję mającą na cele usuwanie mikroorganizmów oraz innych zanieczyszczeń. Chemia do jacuzzi może być chlorowa lub tlenowa, i za chwilę omówimy różnice między nimi. Przy czym musisz pamiętać, że zanim dodasz chlor, trzeba sprawdzić poziom pH wody.

To środki do czyszczenia wanien SPA i jacuzzi. Oprócz tego stosuje się chemię do bieżącej obsługi, pielęgnacji. Tutaj przyda się produkt do czyszczenia i usuwania filtrów z kamienia, środek czyszczący linię wody, a także preparat glonobójczy. Popularnym produktem jest też chemia do usuwania piany w wannie SPA.

Jeśli woda w jacuzzi stanie się mętna lub zielona, konieczne jest ponowne przeprowadzenie dezynfekcji szokowej, warto też uzupełnić ją o preparat krystalizujący.

Zestaw do pielęgnacji wody w wannach SPA

Jeśli czyszczenie jacuzzi jest dla Ciebie nowością, rozwiązaniem, które polecamy, jest zestaw do pielęgnacji wody w wannach SPA. Zawiera m.in. środek szokowy, chlor, chemię do regulacji pH, krystalizator, paski do sprawdzania pH oraz preparat do usuwania piany.

Aktywny chlor czy tlen do jacuzzi?

Nie tolerujesz chloru, drażni Cię jego zapach lub z jacuzzi często korzystają dzieci? Możesz stosować chemię do dezynfekcji z aktywnym tlenem zamiast chloru. Musisz jednak wiedzieć, że środek ten nie jest tak mocny, skuteczny, dlatego zaleca się go wyłącznie w przypadku domowego SPA. W większych obiektach rekomendowane jest optymalne dozowanie chloru.

Oprócz tego warto wiedzieć, że stosowanie odpowiedniej chemii nie powinno skutkować podrażnieniem oczu i skóry, czy intensywnym zapachem chloru. Najczęściej przyczyną tego problemu jest nieprawidłowe pH, które utrudnia działanie dezynfekcji.