Wyposażenie do basenów

Szeroka gama wyposażenia około basenowego to drabinki do basenów dla obiektów publicznych, jak i prywatnych, oraz kratki do rynien przelewowych wykonane ze specjalnie opracowanego tworzywa sztucznego, odpornego na chlor i wodę, nawet morską i promieniowanie UV.

Sklep CTM sprzedaje drabinki do basenu, windy hydrauliczne, poręcze i uchwyty, kratki rynny basenowej oraz termometry. Jeśli nie wiesz, jakie wyposażenie basenowe wybrać, skontaktuj się z nami. Jesteśmy na Śląsku w Mikołowie.

Wyposażenie basenów

Atrakcje basenowe, pompy filtrujące i pompy ciepła basenowe, czy pokrywy na basen to niejedyny sprzęt do basenu, który się sprawdza.
Oprócz tego potrzebne są m.in.:

  • drabinki do basenu;
  • uchwyty do basenu;
  • krzesło ratownika;
  • termometry.

W naszym sklepie oferujemy:

  • wyposażenie basenów publicznych;
  • wyposażenie basenów ogrodowych;
  • wyposażenie basenów pływackich.

Sprawdź, o czym warto pomyśleć, projektując basen.

Poręcze i drabinki do basenu

Podstawowe wyposażeniem basenu, niezależnie od jego rodzaju, są drabinki i poręcze. Drabinki umożliwiają bezpieczne zejście do wody, są niezbędne w przypadku obiektów publicznych i zalecane jako wyposażenie basenu ogrodowego.

W zależności od wielkości obiektu można wybrać dwu-, trzy-, czy nawet pięciostopniowe drabinki, które mocuje się na stałe do ściany basenu. Wykonane są ze stali nierdzewnej, odpornej na korozję. Oprócz wytrzymałości, ich dużą zaletą jest wysoki udźwig. Ważne jest, aby sprzęt do pływalni był antypoślizgowy, dlatego stopnie drabinek zabezpiecza się specjalnym materiałem. Ponadto drabinki mogą być jedno- lub dwuczęściowe (dzielone).

Sama drabinka to czasami za mało, potrzebne są też poręcze do basenu, które ułatwią zejście, zwłaszcza dzieciom oraz osobom starszym. Produkuje się je ze stali nierdzewnej, montuje bezpośrednio do podłoża, co gwarantuje ich stabilność. Co ciekawe, mogą być sposobem nie tylko na poprawę bezpieczeństwa, ale również na wizualne unowocześnienie obiektu.

Krzesło ratownika – wyposażenie basenów kąpielowych

Krzesło ratownika to obowiązkowy element wyposażenia basenów pływackich, publicznych. Musi posiadać odpowiednią wysokość, być stabilne oraz trwałe.

Krzesła dla ratownika wodnego wykonuje się ze stali nierdzewnej, natomiast siedzisko z tworzyw sztucznych. Dzięki temu, że często wyposażone jest w kółka, łatwo jest je transportować.

Winda hydrauliczna do basenu

Winda hydrauliczna to wyposażenie basenów kąpielowych przeznaczonych do rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami. Umożliwia wejście i wyjście w pozycji siedzącej. Montuje się ją na brzegu basenu, a do jego zasilania wykorzystywana jest woda pod ciśnieniem.

Wybierając windę hydrauliczną, zwróć uwagę na to, jaki jest jej udźwig oraz promień obrotu. Inne, istotne kwestie, to pasy bezpieczeństwa w fotelach, a także poręcz i podnóżek, dzięki którym zejście do wody jest bezpieczne i wygodne.

Pozostałe wyposażenie basenów

Oprócz wcześniej omówionych elementów warto dodatkowo pomyśleć o:

  • termometrach do basenu;
  • kratkach rynny basenowej.

Termometry to praktyczne urządzenia basenowe, niezależnie od tego, czy mowa jest o obiekcie publicznym, czy przydomowym ogrodzie. Mogą być mocowane na ścianie basenu lub pływające, np. w postaci kaczki. To, co jest istotne w ich przypadku, to wzmocniona konstrukcja, dzięki której termometr nie ulegnie uszkodzeniu podczas zabawy w wodzie.

Jeśli chodzi o kratki do rynny przelewowej, to najważniejsze jest, aby posiadały powłokę antypoślizgową. Muszą być odporne na działanie chemii do basenu, słonej wody i promieni UV. Mogą występować w różnych kolorach, bez problemu dobierzesz ich wygląd do swojego basenu.